Strefa Księgowości - SK prowadzi kompleksową obsługę księgową w zakresie najpopularniejszych form rozliczeniowych. U podstaw naszej pracy stoi dbałość o interesy finansowe klientów, dlatego z przyjemnością doradzimy Państwu w wyborze optymalnej drogi księgowej. Niższe podatki oznaczają wyższy zysk!

W czym możemy Państwu pomóc?

Zwrot Podatku VAT UE

Nie wszyscy polscy przedsiębiorcy wiedzą, że nabywając dobra poza granicami kraju, w innymi państwie członkowskim Unii Europejskiej przysługuje im możliwość ubiegania się o zwrot podatku VAT zawartego w cenie brutto. W wielu przypadkach koszt podatku jest możliwy do odzyskania nawet w całości. Szczegółowe zasady określa w tym przypadku stosowna unijna dyrektywa, a jedynym warunkiem jest fakt nieposiadania siedziby firmy w kraju, w którym zakupy zostały dokonane.

Nawet 100% zwrotu

Aby ubiegać się przysługujący firmie zwrot podatku VAT, należy w polskim Urzędzie Skarbowym złożyć odpowiedni wniosek VAT-REF. W Strefie Księgowości mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i dokładamy wszelkich starań, aby wniosek naszego klienta został pozytywnie rozpatrzony przez zagraniczne urzędy podatkowe. Doskonale znamy bieżące przepisy i wykorzystujemy je w taki sposób, by nasz klient cieszył się maksymalnym możliwym zyskiem. Samodzielnie załatwiamy wszelkie niezbędne formalności.

Skorzystaj z przysługującego Ci prawa i odzyskaj całość podatku VAT!

Zwrot Podatku VAT UE

Jednolity Plik Kontrolny JPK

Jednolity Plik Kontrolny to baza danych złożona ze struktur księgowych i podatkowych przedsiębiorstwa, tworzona i uaktualniana drogą elektroniczną bezpośrednio z systemów informatycznych firmy.

To wygodna forma komunikacji zarówno dla Urzędu Skarbowego, jak i przedsiębiorstwa, ale jednocześnie wymagająca terminowości i rzetelności.

W skład JPK wchodzą następujące struktury: księgi, wyciąg bankowy (JPK_WB) - m.in. saldo początkowe i końcowe wyciągu, numer IBAN rachunku, dane o poszczególnych transakcjach, magazyn, ewidencje zakupu i sprzedaży VAT, faktury VAT, ewidencja przychodów.

JPK w rękach specjalistów.

Od 2017 roku obowiązek korzystania z JPK nie ominie również małych i średnich przedsiębiorców. W Strefie Księgowości jesteśmy przygotowani do udzielenia naszym klientom wsparcia w tym zakresie i podzielenia się swoim bogatym doświadczeniem. Skorzystanie z naszych usług to gwarancja spokoju i prawidłowości w komunikacji z Urzędem Skarbowym oraz w przypadku kontroli.

Powierz JPK fachowcom!

Jednolity Plik Kontrolny JPK

Księgi Handlowe

W myśl polskiego prawa większość zarejestrowanych w naszym kraju spółek jest zobowiązana do prowadzenia tak zwanej pełnej księgowości, czyli ksiąg handlowych. Oznacza to w praktyce, że przedsiębiorstwo ewidencjonuje wszystkie operacje, należności i zobowiązania, jak również prowadzi ewidencję każdego obszaru działalności firmy.

Optymalizacja kosztów

To najbardziej skomplikowana forma księgowości, jednak my dostrzegamy w niej szansę na dodatkowe korzyści. Z naszego punktu widzenia księgi handlowe to doskonałe narzędzie analizy sytuacji finansowej firmy, a nie przykry obowiązek. Dzięki nim w pełni korzystamy z bieżących przepisów prawa, by jeszcze lepiej optymalizować koszty, podatki i przyczyniać się do sukcesów naszych klientów.

Współpraca z SK to profesjonalne doradztwo i niższe podatki!

Księgi Handlowe

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów to forma księgowości skierowana do osób fizycznych prowadzących działalność w oparciu o podatek liniowy lub zasady ogólne, a także spółek o rocznym obrocie poniżej 2 000 000 euro. Dokumentacją objęte są przychody, zakupy i wydatki.

Niższe podatki

Nasza rola nie ogranicza się do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, ponieważ na pierwszym miejscu stawiamy interesy naszych klientów. Każdy przedsiębiorca pragnie płacić jak najniższe podatki, a specjaliści z SK doradzą Państwu w jaki sposób osiągnąć ten cel. Doskonale znamy przepisy prawa i wiemy w jaki sposób interpretować je na korzyść klienta.

Optymalizuj koszty i znajdź najlepsza drogę księgową z SK!

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Ryczałt Ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany to uproszczona forma opodatkowania, w której wysokość podatku oblicza się jedynie na podstawie przychodów, które nie są pomniejszone o koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Stawki podatkowe są w tym przypadku różne dla różnych form prowadzonej działalności i świadczonych usług.

Ryczałt może się opłacać

Rozpoczynając własną działalność, każdy przedsiębiorca stoi przed dylematem związanym z wyborem formy opodatkowania. Dla wielu z nich, chociaż nie zdają sobie z tego sprawy najkorzystniejszą formą okazuje się ryczałt ewidencjonowany, zwłaszcza przy niskich kosztach prowadzenia działalności. W SK z przyjemnością zweryfikujemy, czy ryczałt będzie dla Państwa opłacalny w oparciu o szacowane koszty i charakter Państwa działalności, a następnie poprowadzimy ewidencję.

Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców zainteresowanych najwyższym zyskiem!

Ryczałt Ewidencjonowany

Kadry i Płace

Dla przedsiębiorstw zatrudniających pracowników, kadry i płace potrafią stanowić spore wyzwanie. Prawo pracy cięgle się zmienia, a zatrudnianie pracowników związane jest z szeregiem obwarowań prawnych związanych z prowadzeniem dokumentacji, naliczaniem wynagrodzenia, ubezpieczeniami i szkoleniami BHP. Wszelkie uchybienia grożą dotkliwą karą, a jednocześnie nie wszystkim firmom opłaca się zatrudniać specjalistów do spraw kadr i płac.

Zewnętrzne wsparcie kadrowo-płacowe.

W Strefie księgowości wspieramy naszych klientów w każdym możliwym obszarze działalności. Kadry i place nie są tu wyjątkiem. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, a przepisy prawa pracy to nasz chleb powszedni. Z przyjemnością kompleksowo pomożemy naszym klientom w czasochłonnej i wymagającej obsłudze kadrowo-płacowej.

Kadry i płace z SK – oszczędzaj czas i pieniądze.

Kadry i Płace

Rozliczanie wspólnot

Spółdzielczość jest w naszym kraju pewnym fenomenem, który wyróżnia Polskę na tle Europy, szczególnie za sprawą wspólnot mieszkaniowych. Ta popularna forma własności wymaga jednak indywidualnego podejścia do zagadnień księgowych. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej na mocy stosownej ustawy jest zobowiązany do przedstawienia corocznego sprawozdania ze swojej działalności wspólnoty.

Obsługa księgowa dedykowana wspólnotom.

W Strefie Księgowości rozliczanie wspólnot jest jedną z naszych specjalności. W tej kwestii na pierwszym miejscy stawiamy przejrzystość rozliczenia zawartego w sprawozdaniu, która jest niezwykle istotna zarówno dla płacących składki mieszkańców, jak również z punktu widzenia dbającego o reputację i poparcie zarządu. Przygotowywane przez nas raporty spełniają wszelkie wymogi prawne i są cennym źródłem wiedzy dla członków wspólnoty.

Zadbaj o rzetelne sprawozdanie swojej wspólnoty!

Rozliczanie wspólnot

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

ul. Andrzeja Struga 78 bud. E lok. 7, 90-557 Łódź, tel. +48 42 212 88 48, e-mail. biuro@strefa-ksiegowosci.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone © Strefa Księgowości 2016. Projekt i wykonanie — combar.pl